neljapäev, 15. detsember 2016

Katsejänes postament

See mitte kaugest minevikust pärit lillepostament oli hea objekt katsetada värvi eemaldamist erinevate vahenditega. Postament ise on kasest raamiga ning kasevineerist plaatidega.

Puiduvigastusi oli vähe. Ühest kohast oli väike kild lahti, kuid see sai liimiga parandatud. Põhitöö oli vana värvi eemaldamine. Et plaan oli postament valgeks värvida, siis tuli vanast pruunist värvist täielikult lahti saada. Tume värv oleks kindlasti hakanud vesialuselisest valgest värvist läbi tulema.

Kõigepealt proovisin kuumaõhupuhuriga. Suuremad pinnad sain puhtaks, probleemiks said nurgad ja kitsad kohad, kuhu pahtlilabidaga, millega lahti kuumutatud värvi maha kaapisin, ligi ei pääsenud. Nendes kohtades proovisin värvieemaldajat. Oi seda pläga, mis sealt tuli :) Lõppjäreldus oli, et paksema värvikihi ja sileda pinna puhul on kuumaõhupuhur hea ning puidunikerduste korral tasub kindlasti värvieemaldajat kasutada, kuid kui õhem värvikiht, siis jään kaabitsa juurde - jääke lihtsam koristada ning puidupind jääb ka puhtam.

Igatahes tuli teha veel korralik lihv puidupinnale, sest pruun värv istus sügaval puidus.

Ja siis järgnes oma 10 õhukest värvikihti, et värvipind jääks ilus sile.


Tundub väike asi, aga tööd oli ikka omajagu.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar